9 tradycji i zwyczajów z różnych krajów, które zdziwiły świat. O większość zapewne nie miałeś pojęcia!

Podróżując po świecie, można się zdziwić zwyczajami panującymi w niektórych krajach.

To, co w Europie lub Ameryce jest uważane za coś normalnego w niektórych rejonach Azji czy Afryki jest wręcz nie do pomyślenia. Wybierając się na jakąś zagraniczną wycieczkę, warto zatem zapoznać się z kulturą i zwyczajami danego miejsca, aby nie popełnić gafy lub kogoś nie obrazić.

.

1. Brak papieru toaletowego, Indie

Wielu turystów z pewnością będzie zaskoczonych, że w Indiach papier toaletowy nie jest powszechnie spotykany w ubikacjach. Zamiast tego obok toalety stoi woda w niewielkim wiaderku, która służy do podmywania się. Używanie papieru toaletowego jest na ogół nie najlepszym pomysłem, ponieważ może zapchać rury ściekowe i spowodować dodatkowe problemy.

2. Zakaz korzystanie z toalety po ślubie, Indonezja

We wspólnocie Tidong w Indonezji, młode małżeństwo nie może iść do łazienki aż 3 dni po ślubie. Dotyczy to zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli ktoś się wyłamie wieszczy to pecha w małżeństwie. Nowożeńców pilnują członkowie ich rodzin, którzy dbają o to, aby nie łamano tej wiekowej tradycji. W tym czasie młodzi spożywają małe ilości jedzenia i picia.

3. Pozdrawiają innych, plując na nich, Masajowie

W wielu kulturach plucie jest uważane za niegrzeczne a nawet chamskie. W kenijskim plemieniu Masajów jest to zwyczaj witania się i okazywania szacunku. Członkowie plemienia plują na rękę, zanim podadzą ją na powitanie. Opluwają także nowo narodzone dzieci, a nawet pannę młodą. Ma jej to przynieść szczęście i błogosławieństwo.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply