94-letnia staruszka kupiła reklamę w TV, żeby podzielić się ze światem ważną wiadomością. Jej treść to zaledwie 3 słowa

Starszych ludzi zwykliśmy traktować po macoszemu.

Wydają nam się, że z biegiem lat robią się oni infantylni i dziecinnieją. Musimy czuwać nad tym, by nie robili głupstw. Są w końcu nieuważni, coraz mniej czujni i świadomi konsekwencji swych decyzji. Wielokrotnie więc musimy decydować za nich. Jest to uciążliwe i daje się we znaki. Przyzwyczajamy się jednak do tego, starszych zaś zaczynamy traktować nie jak naszych rodziców, ale dzieci.

Do tego, co nam mówią, podchodzimy z rezerwą, zapominamy, że przeżyli oni znacznie więcej niż my i mają dużo więcej wiedzy i życiowego doświadczenia, niż kiedykolwiek zdobędziemy. Wielu z nich przeżyło zmiany ustrojowe i doświadczyło prześladowań. Wielokrotnie przyszło im mierzyć się z niesprawiedliwościami społecznymi, na wszystko, co w życiu osiągnęli, musieli sobie zapracować, a kiedyś przecież było to znacznie trudniejsze niż jest dziś. Mimo to pozostali prości, co dziś postrzegamy im za wadę.

Niełatwo jest nam się z nimi porozumieć. Nie nadążają w końcu za technologiami, które dziś mamy, nie potrafią się odnaleźć w świecie tak różnym od tego, w którym przyszło im dorastać. Paradoksalnie jednak to właśnie oni lepiej poradzili sobie z postępem technicznym i przyspieszeniem tempa życia. Nie pochłonęła ich gorączka wszystkiego, co cyfrowe, nie dali się zwariować i nie zabili w sobie tego wewnętrznego dziecka, które miał kiedyś każdy z nas.

Dlatego właśnie pytani, o jakieś rady, co zrobić, by być szczęśliwym, czy długo żyć, odpowiadają w bardzo prosty sposób. Skupiają się na drobnostkach, codziennych nawykach, a ich porady niejeden z nas mógłby uznać za banały, oczywiste i mało odkrywcze. Za podobne można by uznać przesłanie Shirley Batchelder, 94-letniej staruszki z Nashville, której tak bardzo zależało na tym, by wiadomość dotarła do jak największej liczby ludzi, że wykupiła reklamę w Channel 4, która obiegła Stany Zjednoczone, Kanadę i kawałek Europy.

3 słowa kobiety dały ludziom do myślenia. Znajdziesz je na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifecoachcode.com, wsmv.com, youtube.com


Reply