Amerykanin uczył się trzy miesiące polskiego i postanowił pokazać, co potrafi

Uczenie się języków obcych jest bardzo ważną umiejętnością. Gdy znasz dobrze popularny język obcy, możesz wszędzie się dogadać. Podróże po świecie, dobra praca – masz z pewnością większe możliwości. Wiadomo, różni ludzie mają różne możliwości. Dla niektórych nauka kolejnych języków jest prosta, inni mają kłopot z prostym angielskim.

Język polski zalicza się do trudnych języków, dlatego zawsze wrażenie robią na nas obcokrajowcy, którzy bez kłopotu lub z delikatnym akcentem robią wrażenie. Sam Tolkien, który znał kilkanaście języków i stworzył własny, uznał język polski za zbyt trudny i nie potrafił się go nauczyć.


mojMojżesz uczy się polskiego 3 miesiące! I to bez profesjonalnego nauczyciela, tylko rozmawiając ze znajomymi przez różne portale. Zdecydował się uczyć polskiego, gdyż podoba mu się brzmienie tego języka. Jest dla niego trudny, ale nauka jest dla niego ciekawym wyzwaniem. Uczy się także fińskiego, który uważa trudniejszy pod względem gramatycznym, ale łatwiejszy do wymowy.

Zdziwisz się, jakie rezultaty osiągnął. Można powiedzieć, że mówi lepiej niż Polak, który przebywał 3 miesiące w Ameryce lub Anglii :D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply