Gdy poznasz właściwości czyszczące tych produktów, wyrzucisz całą chemię z domu!

Porządki niestety nie robią się same. Największy kłopot mają z nimi alergicy, gdyż nie tylko cały czas muszą usuwać z domu kurz i brud, ale też nie mogą stosować w tym celu chemii.

Mocno żrące środki są nie tylko szkodliwe dla układu oddechowego, ale też drogie. A wystarczy rozejrzeć się w domu i okazuje się, że jest pełen naturalnych specyfików.

Można sprzątać dokładnie i szybko, a co najważniejsze – przyjaźnie dla środowiska. Zobacz, czym można zastąpić chemię w domu!

1. Soda

Wyczyścisz nią każdą patelnię, a także piekarnik, ceramikę i blaty. Z tej mieszanki można zrobić pastę – dodaj kilka kropli wody i gotowe.

soda


2. Cytryna

Świetnie dezynfekuje i bez trudu usuwa wszelkie osady i kamień. Użyj jej w porządkach w łazience, zyskasz czystą armaturę i świeży zapach. Dodatkowo cytryna zapobiega rozwojowi pleśni. Usuwa wszelkie zapachy z deski do krojenia, np. zapach czosnku czy ryby.

cytryna


3. Ocet

Zastąpi płyn do mycia szyb oraz świetnie sprawdzi się do mycia ceramiki, luster i podłóg. Używa się go w stężeniu 1 łyżka na litr wody, gdy chcesz wywabić trudniejsze plamy, użyj mocniejszego stężenia. Łatwo też pozbędziesz się kamienia w łazience -wystarczy szmatkę namoczyć w ciepłym occie i położyć na zabrudzonym miejscu, a po chwili będziesz mieć kłopot z głowy.

ocet

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply