Nałogowo palisz papierosy? Wypróbuj napój, który pomoże Ci oczyścić drogi oddechowe i złagodzi skutki palenia

Palenie papierosów to jeden z najgorszych i najbardziej szkodliwych nałogów, jaki może mieć człowiek. Palenie tytoniu niszczy zdrowie, rujnuje portfel i dezorganizuje życie. Rzucenie nałogu nigdy nie jest łatwe i czasem trzeba podjąć wiele prób zanim się uda. Dla tych, którzy jeszcze się nie wyzwoli z tytoniowego jarzma mamy radę, jak poprawić kondycję swoich płuc. 

Palenie papierosów ma szkodliwy wpływa na cały organizm człowieka, ponieważ angażuje proces oddychania. Dzięki temu szkodliwe substancje, takie jak cyjanowodór czy tlenki wodoru oraz azotu, rozchodzą się wraz z tlenem po zakamarkach ciała, skutecznie niszcząc wiele układów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że paląc papierosy naraża się na choroby nie tylko układu oddechowego, ale również sercowo-naczyniowego czy systemu immunologicznego. Palenie tytoniu jest jedną z głównych przyczyn występowania raka.


Palenie papierosów to szkodliwy, kosztowny i śmierdzący nałóg.

smoking-1026559_960_720


Papierosy są pełne substancji smolistych, które zaklejają organizm od środka, zmniejszając jego wydolność. Najlepszym sposobem rozwiązania problemu, byłoby całkowite rzucenie palenia, jednak są osoby, które od wielu lat próbują to zrobić, ale bezskutecznie. Przywiązanie psychiczne i fizyczne do papierosa jest tak duże, że organizm nie potrafi już funkcjonować bez używki. Co robić w takiej sytuacji? Na pewno dalej starać się rzucić lub ograniczyć nałóg, ale dodatkowo można pomóc oczyścić się organizmowi ze szkodliwych substancji i złagodzić skutki palenia papierosów.

Wygląd popielniczek powinien odstraszać wszystkich, którzy chcą sięgnąć po papierosa.

cigarette-end-488402_960_720


Jednym ze skutecznych sposobów łagodzenia oznak nałogu tytoniowego, jest przygotowanie domowego napoju oczyszczającego drogi oddechowe.

Składniki: Litr wody, 2 łyżeczki kurkumy, mały kawałek korzenia imbiru, 400 g czosnku, 400 g cukru (najlepiej brązowego).

Sposób przygotowania: Wodę wlać do garnka i postawić na ogniu, po kilku minutach wsypać cukier. Czosnek obrać i pokroić ząbki na ćwiartki. Gdy woda zacznie się gotować dodać kurkumę, imbir oraz czosnek i gotować około 5 minut. Zdjąć garnek z ognia i pozostawić do powolnego ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Zimny napój przechowywać w lodówce.

Dawkowane: |Spożywać dwie łyżki stołowe rano na czczo i dwie wieczorem, po ostatnim posiłku.

Ostrzeżenia na paczkach papierosów są za mało sugestywne.

tobacco-440067_960_720

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply