Sue odczarowała wózek inwalidzki. Udowodniła, jak bardzo się mylimy, traktując go, jako ograniczenie

Osoby niepełnosprawne napotykają wiele trudności w życiu. 

Choć od wielu lat mówi się o tym, jak to powinno się zwalczać bariery między zdrowymi i chorymi, nadal niewiele się dla nich robi. Specjalne programy mają ułatwiać niepełnosprawnym podjęcie pracy, a tak naprawdę tylko ich piętnują.


Pracodawcy nie bardzo kwapią się, by zapewnić osobom nie w pełni sprawnym godne warunki pracy. Za to bardzo chętnie wyciągają rękę po pieniądze przysługujące z tytułu ich zatrudnienia.

Podziały społeczne tylko się pogłębiają, a niepełnosprawni wciąż czują się jak ludzie gorszego sortu. Ich sytuacja jest podobna tak naprawdę na całym świecie, dlatego tak ważne jest, by walczyć ze stereotypami i pokazywać, że niepełnosprawni mogą wiele i są zdolni do rzeczy równie pięknych, co zdrowi.

Jedną z działaczek, którym przyświeca taka właśnie idea, jest Sue Austin. Kobieta sama jest niepełnosprawna (od 1996 r.), doskonale więc zdaje sobie sprawę, z czym na co dzień muszą się borykać ludzie chorzy. Sue postanowiła walczyć ze stereotypami i odczarować wózek inwalidzki, który w końcu stał się czymś więcej niż barierą. 

Zobacz koniecznie, co wymyśliła. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply