Która rodzina jest biedna? Dobrze się zastanów, bo ta zagadka jest bardzo podchwytliwa! Niesie też pewne przesłanie

Logiczne myślenie jest ważną umiejętnością, która przydaje się niemal na każdym kroku.

Niestety, nie wszyscy myślą logicznie. Aby udoskonalić tę umiejętność, należy ćwiczyć, rozwiązując przeróżne zagadki, quiz i łamigłówki. Dziś proponujemy wam jedną z nich, która dotyczy jedzenia oraz bogactwa i biedy. Z pozoru wydaje się łatwa, jednak jest dość podchwytliwa i trzeba zastanowić się dwa razy, zanim udzieli się odpowiedzi.

Przeanalizujmy najpierw te dwie rodziny:

Rodzina po prawej stronie:

Składa się z trzech osób: ojca, matki i dziecka. Wszyscy są uśmiechnięci i wydaje się, że prowadzą szczęśliwe, rodzinne życie. Siedzą przy stole i spożywają posiłek, na który składa się: zielona sałata, groszek oraz fasolka szparagowa. W lewym dolnym rogu widzimy smakowitą babeczkę. Po owocu na jej szczycie można przypuszczać, że jest o smaku truskawkowym lub poziomkowym.

Rodzina po lewej stronie:

Również liczy trzech członków: kobietę, mężczyznę i ich dziecko. Podobnie jak rodzina po lewej stronie są w trakcie posiłku. Każdy z nich trzyma po kawałku pizzy w dłoni. Przed nimi leży talerz, na którym znajdują się jeszcze 4 kawałki pizzy. Także są uśmiechnięci i wydaje się, że niczego im nie brakuje i że nie cierpią na niedostatek. Na ich stole leżą trzy słodkie przekąski, prawdopodobnie batoniki lub małe czekoladki.

Rozwiązanie na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply