3 proste zasady, dzięki którym staniesz się szczęśliwym człowiekiem!

Matthieu Ricard jest urodzonym we Francji  buddyjskim mnichem, tłumaczem, fotografem i autorem, który pisze książki i artykuły o buddyjskich zasadach. Uważa się za najszczęśliwszego człowieka na ziemi i jak udowadnia wszystkim wokoło, chyba właśnie tak jest. 

Co ciekawe Ricard posiadał doktorat z biochemii i pracował w zawodzie, jednak podróż do Tybetu zmieniła go zupełnie. Został mnichem i towarzyszy Dalajlamie XIV jako jego „prawa ręka”. Warto zapoznać się z jego trzema radami i żyć szczęśliwie.1. Nie myśl tylko o sobie.

Jeśli twoje myśli krążą tylko wokoło ciebie i tego, jak wspaniały jesteś, prędzej czy później wypalisz się. Zaczniesz odbierać otoczenie jako zagrożenie. Należy być przyjaznym dla innych, ale też nie wolno dać się wykorzystywać innym.

L’auteur (M. Ricard). Prairie à 4000 mètres d’altitude dans l’est du Tibet, le Kham, au mois d’Août, l’un des quatre mois de l’année où la température est clémente. Dans le lointain se dressent des drapeaux à prières. 2004


2. Trenuj swój umysł.

Tak samo jak maratończyk musi przygotowywać się do biegu, nasz umysł też musi przygotować się do szczęśliwego myślenia. Ricard mówi, że szczęście składa się z trzech składników: uwagi, równowagi emocjonalnej i łaskawości. Pomyśl o nich jak o umiejętnościach, których musisz się nauczyć.

brain


3. Myśl o czymś przyjemnym przynajmniej 15 minut dziennie.

Skup swój umysł na czymś przyjemnym i nie daj się myślą rozproszyć. Jeśli postrasz się robić tak co dzień, już po dwóch tygodniach zobaczysz zmiany. A twoje odczucia i postrzeganie świata staną się pozytywne.

happy

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : businessinsider.com

Reply