Przerażający materiał z egzorcyzmów 22-letniej Argentynki. Udowadnia, że diabeł istnieje!

Opętanie to według religii i wierzeń ludowych zawładnięcie ciała przez złe duchy lub demony.

To głównie negatywne zniewolenie wewnętrzne wywołujące gwałtowne reakcje fizjologiczne takie jak drgawki, miotanie się czy znieruchomienie. Teolodzy rozróżniają opętanie zawinione i niezawinione. Za zawinione uważa się między innymi dobrowolne oddanie się szatanowi, uprawianie magii i wróżbiarstwa czy świętokradztwo. Do niezawinionych należy na przykład padnięcie ofiarą przekleństwa lub czarów.

W katolicyzmie do odprawiania egzorcyzmów uprawnieni są biskupi i księża przez nich upoważnieni. Świeccy mogą modlić się tzw. egzorcyzmem prostym. Osobom opętanym często zmienia się wyraz twarzy, zaczynają mówić obcymi językami, lewitują czy mają nadzwyczajną siłę (bilokację). Są ponadto niezwykle odporne na ból i wszelkie obrażenia. Niekiedy schizofrenia i epilepsja z powodu objawów mogą być błędnie traktowane jak opętanie. Doświadczony egzorcysta powinien bez problemów odróżnić jedno od drugiego.

Dziś pragniemy wam zaprezentować przerażający materiał z odprawiania egzorcyzmów na 22-letniej Argentynce o imieniu Laura. Kobieta została siłą umieszczona w kościele w Buenos Aires. 52-letni biskup Manuel Acun podjął się przepędzenia złego demona z ciała młodej dziewczyny. Pomagało mu kilku asystentów. Przed egzorcyzmem miejscowi zebrali się w kościele, modląc się o odkupienie dla dziewczyny. Podczas obrzędu poświęcenia kobieta krzyczała i kierowała obelgi do kobiet, które ją trzymały.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply