Bohaterski mąż zawojował internet po tym, jak został „ludzkim krzesłem” dla ciężarnej żony

Wszędzie na świecie panuje tzw. znieczulica. 

To zjawisko, o którym mówi się nie od dziś. Spotykamy się z nią na każdym kroku. Widzimy ją w autobusach, na dworcach, w supermarketach. Nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ludzie przestali być wobec siebie życzliwi. Trudno stwierdzić, kiedy zamknęli się w sobie i przestali patrzeć gdzieś poza czubek własnego nosa.


Nie myślą już w ogóle o innych, nie dbają o chorych, słabszych, którzy czują się gorzej i nie są tak wytrzymali. Przykład z Chin pokazuje, że w trudnych sytuacjach możemy liczyć jedynie na najbliższych. Bezinteresowny mąż z Chin zawojował sieć, po tym, jak zaoferował swoje plecy do siedzenia swej żonie w zaawansowanej ciąży. 

Kamera na szpitalnym korytarzu w Hegang, w północno-wschodnich Chinach nagrała, kobietę czekająca na swoją kolejkę przed gabinetem lekarza. Nagrana chodzi w kółko z wyraźnym dyskomfortem i próbuje utrzymać się na nogach mimo zdrętwiałych nóg i zmęczenia. 

Korytarz jest pełen ludzi. Większość z nich siedzi wygodnie na krzesłach, ale nikt nie kwapi się do ustąpienia miejsca. Pacjenci są zbyt zajęci swoimi sprawami: komórkami i kolorowymi czasopismami. W końcu kobieta podchodzi do ściany i łapie się barierki. Widząc jej zmagania, jej mąż kuca ofiarnie i oferuje żonie swe plecy zamiast krzesła. 


W dalszej części video bohaterski mąż podaje żonie butelkę wody, by upewnić, się, że nie jest spragniona.  Nagranie wywołało burzę w sieci od pierwszego momentu, w którym pojawiło się w chińskich mediach społecznościowych i zostało udostępnione ponad 7 mln razy. Przyszłego ojca już określono tatusiem roku. Jak stwierdzili internauci, widać, że nie boi się zrezygnować z własnego komfortu dla dobra rodziny. Komentujący stwierdzili, że na pewno będzie niesamowitym ojcem i opiekunem, gdy w końcu urodzi się dziecko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply