Mężczyzna chciał uratować pisklę zaplątane w siatkę. Reakcja jego matki była bardzo niespodziewana!

Łabędzie to piękne i majestatyczne ptaki. Charakteryzuje ich monogamia — łączą się w pary na całe życie i rzadko kiedy zmieniają partnerów. Samica znosi w ciągu roku od 5 do 9 jaj, jednak nie wszystkie młode przeżywają.

Ich śmiertelność jest dość wysoka. Powody zgonów bywają różne. Niektóre osobniki giną, zaplątując się w różne przedmioty pływające w wodzie (głównie fragmenty tworzyw sztucznych) inne na skutek niewłaściwego dokarmiania lub też braku pożywienia.

labedz


Simon jest członkiem organizacji ratującej dzikie zwierzęta. Ostatnio został wezwany, aby uwolnić pisklę, które utknęło w metalowej siatce nieopodal Tamizy. Z pozoru nie było to skomplikowane zadanie, jednak ratownik napotkał pewne trudności. Dorosły ptak zaczął skutecznie mu to uniemożliwiać, chodząc wokół niego i przybierając groźne pozy.

1


Gdy Simonowi udało się już wyswobodzić malucha, wziął go w dłonie i ostrożnie położył na tafli wody. Jego matka była tuż obok i trzepocząc skrzydłami, dawała mężczyźnie wyraźne znaki ostrzegawcze. Zresztą zobaczcie sami, jak to wszystko wyglądało! Instynkt macierzyński wziął górę!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Wildlife Aid

Reply