Co łączy wszystkie księżniczki Disneya? Zdradzamy tajemnicę „Disney blue”

Co łączy prawie wszystkie księżniczki Disneya?

Wszystkie mają u boku czarującego księcia, zabawnego pomocnika i wspaniałą garderobę. Ale może zauważyliście coś innego? Gdy się dobrze przyjrzeć, zauważymy jeden ważny szczegół – kolor niebieski. Prawie każda księżniczka ma na sobie coś niebieskiego: sukienkę, buty lub biżuterię. I jest ku temu dobry powód.

Niebieski często występuje w przyrodzie. To kolor nieba i wody. Symbolizuje spokój, pomaga w medytacji i odpoczynku. Łączy się też z lojalnością, władzą, zrozumieniem i uzdrawianiem. To jedna z trzech barw podstawowych. Bez niebieskiego nasz świat byłby znacznie mniej kolorowy. Nie to jednak czyni tę barwę tak wyjątkową, co więc zadecydowała, że stała się ona atrybutem niemal każdej księżniczki?

Projektant Christopher Kane stworzył linię ubrań inspirowaną „Piękną i bestią”. – Kiedy myślisz o każdej bohaterce Disneya – Kopciuszku, Śpiącej królewnie, Jasmine – wszyscy są ubrani na niebiesko! To jest właśnie „Disney Blue” – powiedział w jednym z wywiadów.

Błękit to kolor, który ma umacniać młode kobiety, pokazywać, że mogą być silne. To kolor inteligencji, w końcu większość eleganckich garniturów jest granatowa. Niebieskie są też robocze kombinezony, co ma symbolizować fizyczną siłę i moc, która sprawia, że pokonujemy przeciwności.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply