Cytaty o dzieciach, które powinien poznać każdy rodzić i nie tylko

Posiadanie dziecka całkowicie zmienia życie człowieka.

Bycie rodzicem to bardzo odpowiedzialne wyzwanie, ale też ogromna radość i szczęście. Dzięki dzieciom świat staje się weselszy, a ludzie zyskują motywację do działania i stawania się lepszymi ludźmi. To, ile dobrego wnosi w życie dorosłych ludzi obecność dzieci, od dawna podkreślają różne cytaty o dzieciach.

 

Dzieci patrzą na świat w wyjątkowy sposób, ponieważ są szczere, otwarte, ciekawe i nie ulegają wpływom stereotypów czy konwenansów. Liczne cytaty o dzieciach podkreślają, że dorośli powinni brać przykład z najmłodszych i inspirować się ich nieskrępowaną serdecznością.

Wychowanie dziecka to szalenie trudne wyzwanie, które sprawiło, że niejeden dorosły już osiwiał, dlatego warto od czasu do czasu zatrzymać się, pomyśleć o obecności najmłodszych w swoim życiu, zastanowić się nad ich odczuciami i miejscem w życiu rodziny, by nigdy nie stracić z oczu tego, że dzieci to największe szczęście i skarb, na jaki może w życiu liczyć człowiek. By ułatwić Wam rozważania na temat maluchów, przygotowaliśmy listę inspirujących cytatów o dzieciach.

 

Cytaty o dzieciach

„Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego” – Stefan Wyszyński.

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie” – Paulo Coelho.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

„Dziecko to człowiek, tylko że mały – nie znaczy, że jednak głupi. Ten mały często czuje i widzi więcej niż sobie myślisz” – Marek Michalak.

Więcej cytatów o dzieciach znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org

Reply