Mężczyzna wpadł na pomysł, jak zbliżyć do siebie sąsiadów

Obecnie nie wielu z nas zna swoich sąsiadów, relacje między ludźmi wyglądają całkiem inaczej niż jeszcze kilka dekad temu. Wcześniej nie do pomyślenia było, że nie wiesz kto koło ciebie mieszka, teraz to całkiem normalne. Zdarza się to zwłaszcza w blokach, gdzie rotacja ludzi jest bardzo duża i ludzie mijają się w korytarzach bez słowa, zajęci własnymi sprawami. 

Victor Minor postanowił połączyć poznawanie sąsiadów z jego pasją – czytaniem. Pewnego dnia pomyślał, że mieszka w budynku prawie 2 lata, a nie zna w ogóle swoich sąsiadów. Wpadł na pomysł, że musi być coś, co połączy wszystkich i sprawi, że sąsiedzi bardziej się zżyją.1


Wymyślił sąsiedzką biblioteczkę. Ze swoich zbiorów wybrał 40 książek, które umieścił na skrzynce pocztowej z dopiskiem „Sąsiedzka biblioteczka – weź książkę, przynieś inną na wymianę”.

3 4


Victor nie chciał, żeby książki przepadły, ale też chciał się nimi dzielić.

6 7


Inicjatywa Victora szybko przyjęła się wśród sąsiadów i zbiory biblioteki urosły. Co więcej, idea się rozprzestrzeniła i wiele innych bloków założyło własne biblioteczki sąsiedzkie.

 

8

Czasami nie potrzeba wielkich nakładów, żeby zrobić coś pozytywnego dla twojego otoczenia. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : facebook.com

Reply