Dorosła dziewczyna nosi pampersa i korzysta ze smoczka! Jej chłopak jest wniebowzięty

Pewnie niejednokrotnie słyszeliście, że ktoś jest infantylny lub zachowuje się infantylnie?

Oznacza to, że dana osoba cierpi na brak dojrzałości psychicznej, emocjonalnej i intelektualnej. Jest niedojrzała, naiwna i mimo swojego wieku ciągle zachowuje się jak dziecko. Infantylizm to nie tylko sposób zachowania (w bardziej lub mniej świadomy sposób), ale również choroba.

www.instagram.com/picky.princess

Na przykład infantylizm fizyczny objawia dość niskim wzrostem i dziecięcą sylwetką zaś infantylizm psychiczny to nic innego jak zachowanie dorosłej osoby typowe dla dziecka. Jest to rodzaj upośledzenia, które ma znaczący wpływ na życie chorego. Infantylizm psychiczny towarzyszy niektórym chorobom m.in. zespołowi Downa czy mózgowemu porażeniu dziecięcemu. 


www.instagram.com/picky.princess

Występuje jeszcze infantylizm parafiliczny stanowiący rodzaj fetyszyzmu. Może przebiegać w sposób drastyczny i łagodny. „Chorzy” osiągają satysfakcję seksualną poprzez odgrywanie ról z okresu niemowlęcego. Często przebierają się dziecięce ciuszki, noszą pieluchy i korzystają ze smoczka. Zdarza się, że śpią w dziecięcych łóżeczkach i przejmują język niemowląt. Zamiast normalnie mówić, gaworzą lub nieumiejętnie wypowiadają pewne słowa.

www.instagram.com/picky.princess
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply