Słonica bez wahania rusza na pomoc topiącemu się mężczyźnie! Czy zwierze pamięta, że kiedyś ten człowiek uratował mu życie?

Słonie to niezwykle inteligentne zwierzęta obdarzone doskonałą pamięcią, więc lepiej z nimi nie zadzierać, bo nawet po latach będą pamiętały ludzi, z którymi miały już styczność. 

Pamięć słoni i ich wdzięczność za okazane im serce postanowił sprawdzić Darrick Thomson, trener słoni pracujący w tajlandzkim rezerwacie Elephant Nature Park. Jedną z jego podopiecznych jest słonica, którą niegdyś znaleziono związaną. Jej poprzedni właściciel się nad nią znęcał. Bił ją i zmuszał do pracy ponad siły, co niestety w Tajlandii jest nagminne wobec słoni. Mężczyzna postanowił udać, że się topi i sprawdzić reakcję zwierzęcia.


elephant-rescues-drowning-pas


Darrik zanurzył się po szyje w wodzie i udawał, że znosi go nurt rzeki. Słonica natychmiast to dostrzegła, zostawiła inne słonie na brzegu i sama weszła do wody. Kiedy dotarła do mężczyzny nachyliła się do niego głową, by ten mógł złapać się trąby, a następnie osłoniła go swym ciałem.

Wierność słoni jest bardzo duża, ale trzeba je dobrze traktować

elephant-rescues-drowning-1


To nagranie z Tajlandii pokazuje nie tylko to, że słonie mają dobrą pamieć, ale również to, że wiedzą, co to znaczy wdzięczność i troska o swoich dobroczyńców. Cała ta sytuacja jest dowodem na wielką inteligencje zwierząt oraz na to, że czynione dobro zawsze wróci do człowieka.

Dobro rodzi dobro, nawet w relacjach ludzi ze zwierzętami

Na drugiej stronie możesz zobaczyć inny filmik, na którym słoń ratuje swojego opiekuna.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply