Naukowcy proponują 5 sposobów na to by być ciągle szczęśliwym! Nie uwierzysz jakie to proste!

 

Pojęcie szczęścia jest bardzo abstrakcyjne. Każdy mówiąc o prawdziwym szczęściu ma na myśli coś innego. Jednak istnieją uniwersalne zasady, których warto przestrzegać by być szczęśliwym.

Naukowcy opracowali pięć porad, dzięki którym będziemy czuć się szczęśliwie. Zobacz sam:1

1. Jak myślisz, tak robisz.

Pozytywne myślenie ma wielki wpływ na twoją wydajność. Shawn Achor wierzy, że 10 % twojego życia jest zdominowane przez to co dzieje się wokoło ciebie. 90% to twoje reakcje i to co ty robisz w różnych sytuacjach. Zatem jeśli podejmujesz jakąś decyzję, myśl, że jej konsekwencje będą pozytywne, skup się na plusach. Pozytywne myślenie zwiększa o 30% wydajność twojego mózgu! Wykorzystaj to!

 

2. Pozbądź się negatywnych myśli.

Ludzie różnią się temperamentami, niektórzy pozwalają by negatywne myślenie zdominowało ich umysł. Smutków trzeba się koniecznie pozbyć. Co ciekawe sposób jest bardzo prosty, należy wszystkie negatywne myśli spisać na kartce, a tę zniszczyć, potargać lub spalić. Regularne „kasowanie” takich myśli pozwala uwolnić się od nich. Potwierdzają to badacze hiszpańskiego uniwersytetu.

2


3. Tworzenie zapisków z pozytywnych wydarzeń.

Warto być wdzięcznym za każde osiągnięcie w życiu. Skupić się na tym co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Zanotowanie wspomnień o miło spędzonym dniu, ciekawym spotkaniu czy drobiazgu, który może nam umknąć. Mózg nie potrafi tak szybko usuwać złych wspomnień, jak potrafi zapominać dobre. Warto zatem, gdy łapie chandra mieć pod ręką kilka miłych wspomnień.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wmnlife.com

Reply