Dziewczynka połknęła popularną zabawkę. Przeżyła tylko dzięki szybkiej pomocy!

Na rynku zabawek i gadżetów, co chwilę pojawiają się nowości, które trafiają do rąk dzieci.

Rodzice często nie zwracają uwagi na oznaczenia na zabawkach, które pokazują, w jakim wieku dziecko może bawić się daną rzeczą. Te oznaczenia nie biorą się z kosmosu i warto o nich pamiętać, bo chociaż każdy rodzic uważa, że jego dziecko jest nad wyraz dorosłe i mądre to takie przekonanie może prowadzić do tragedii.

Dzieci poznają świat każdym zmysłem. Chętnie dotykają wszystkiego i próbują smaku. Najczęściej tego, co w ogóle nie powinno znaleźć się w ich buzi. Dlatego zawsze należy zabezpieczać zabawki z bateriami, by żadna, a zachwaszcza mała, nie znalazła się w zasięgu rączek dziecka. Podobnie jak drobne zabawki, które mogą zagrażać życiu dziecka.

Bardzo popularna kreatywna zabawka o mały włos nie stała się powodem nieszczęścia. Sznurek magnesów, który służy do układania go w różne kształty i wzory, jest przeznaczony dla dorosłych lub starszych dzieci. Przekonali się o tym rodzice 2-letniej Elli McBrien, która połknęła sznurek magnesów, w momencie, gdy rodzice an chwilę stracili czujność.

Rodzice, gdy tylko spostrzegli co się stało, natychmiast pojechali do szpitala. Połknięte magnesy połączyły się w żołądku dziewczynki. Magnesy nie mogły pozostać w żołądku dziewczynki i potrzebny był specjalistyczny zabieg, by je wyciągnąć. Na szczęście zabieg się udał i był przeprowadzony tak szybko, że magnesy nie zdążyły zaszkodzić dziewczynce. Niestety, rok wcześniej dziewczynka, która połknęła magnes z lodówki, za późno została przywieziona do szpitala i teraz walczy o życie.

Rodzice przestrzegają, by nie lekceważyć drobnych zabawek, a zwłaszcza magnesów i baterii, które dla dziecka mogą być śmiertelne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply