Zuly urodziła się bez rąk i nóg, ale nie załamała się i dziś inspiruje innych, udowadniając, że każdy może być szczęśliwy

Zdrowie jest najcenniejsze dla człowieka, ponieważ warunkuje całą jego egzystencję. Niestety niektórzy ludzie rodzą się z poważnymi chorobami czy deformacjami, które uniemożliwiają im normalne życie. 

Wiele wrodzonych schorzeń to rzadkie choroby genetyczne, więc narodziny chorego dziecka są dużym zaskoczeniem dla rodziców. Również mama Zuly Sanguino z Bogoty w Kolumbii była w szoku, gdy dowiedziała się, że jej córkę dotknęła choroba zwana tetra-amelią. To zespół wad wrodzonych skutkujący niewykształceniem się kończyn, w skutek czego dziecko rodzi się bez nóg i rąk (w niektórych przypadkach z tułowia wyrastają jedynie zniekształcone stopy lub dłonie).


zuly-pas


Zuly nie ma rąk i nóg, tylko jedną zdeformowaną stopę, ale radzi sobie doskonale. Jest bardzo samodzielna, a do życia podchodzi z optymistycznym nastawieniem. Niestety nie zawsze tak było, poniewaz niegdyś była szykanowana przez otoczenie i stanowiła powód do drwin. Nie akceptacja ze strony środowiska doprowadziła ją do decyzji o podjęciu próby samobójczej. Na szczęście dziewczynę uratował jej anioł stróż, czyli mama.

Zuly nie zawsze była szczęśliwa, ale pogodziła się ze swoim losem

zuply-2


Pomimo wielu problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, Zuly postanowiła zawalczyć o lepsze życie dla siebie. Wytrwale uczyła się wszystkich podstawowych czynności i dziś bez problemu może np. umalować się przed wyjściem czy samodzielnie zjeść. We wszystkim z czym sobie nie daje rady, pomaga jej dzielna mama lub troskliwy chłopak.

Dziewczyna jest przykładem wielkiej siły woli

zuly-3


Zuly ma też wielki talent, który od lat rozwija. Dziewczyna maluje piękne obrazy ustami, które później sprzedaje i tak zarabia pieniądze na życie. Oprócz realizowania malarskich pasji i sprzedaży obrazów, Zuly pracuje też jako mówca motywacyjny. Prowadzi spotkania w zakładach pracy, szkołach, więzieniach lub spotyka się z weteranami i uczy słuchaczy, że warto wierzyć w lepsze jutro i walczyć o swoje szczęście.

Brak kończyn nie przeszkadza jej w malowaniu zachwycających obrazów

zuly-4


Historia Zuly jest chyba największą motywacją, by doceniać swoje zdrowie i sprawność fizyczną

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : virealno.com

Reply