Oto 14 rysunków, które pokazują jak dziwny, absurdalny i obłudny jest współczesny świat. Sprawdźcie, czy te ilustracje pokazują też wasze życie…

Sztuka to najlepszy sposób, by zmusić ludzi do refleksji.

Artyści zajmują ważne miejsce w społeczeństwie, gdyż swoją działalnością mają nie tylko dostarczać estetycznych wrażeń, ale także skłaniać widza do dialogu z dziełem lub z samych sobą. Prowokują do przemyśleń i refleksji, bo pokazują niewygodną prawdę, jaką na co dzień ludzie zamiatają dywan.

Angel Boligan to rysownik z Meksyku, który tworzy surrealistyczne prace o niezwykle bogatej treści. Jego dzieła są pełne niepokoju i ironii, dlatego nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. Rysunki mężczyzny to swoistego rodzaju apele, by zwrócić uwagę na różne aspekty funkcjonowania współczesnego  świata i zastanowić się, czy aby na pewno ludzkość zmierza w dobrym kierunku…

1. Podwójne życie

Wszechobecność internetu sprawiła, że rozkwitł tam drugi świat. Wiele osób tylko w sieci prowadzi życie towarzyskie, często tworząc sobie coś na kształt nowej tożsamości. Oczywiście w internecie wszyscy kreują się na mądrzejszych i przystojniejszych, niż są w rzeczywistości. Ale czy to ma sens?

2. Życie ponad stan

Ludzie jeszcze nigdy w historii świata nie kupowali tak wiele. Potrzeba posiadania określonych rzeczy i dóbr stała się przytłaczająca i ludzie zapożyczają się, by tylko nadążyć za galopującą konsumpcją. Niestety życie na kredyt, jakie prowadzą miliony ludzi, sprawia, że co kilka lat światową gospodarką targają poważne kryzysy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply