Chora na raka 5-latka dostała od rodziców wyjątkowy prezent. Zobaczcie, co wraz z tysiącami ludzi dla niej zorganizowali

Choroby nowotworowe są coraz częstsze i stają się znakiem naszych czasów. Niestety dotykają także dzieci, które muszą odrastać z rakiem. Wśród takich małych pacjentów jest Lila May Schow, urocza pięciolatka z Oregonu w Stanach Zjednoczonych.

Lila May została zdiagnozowano w wieku 2 lat, gdy odkryto u niej neuroblastomę, nowotwór układu nerwowego i od tej pory dziewczynka zmaga się ze śmiertelną chorobą. Niestety ciało dziecka nie jest w stanie znieść tyle, ile organizm dorosłego człowieka, dlatego lekarze postanowili złagodzić drastyczną terapię, gdyż kolejna dawka chemioterapii mogłaby jej bardziej zaszkodzić niż pomóc. Medycy stali więc się bezradni wobec choroby i poinformowali rodziców, że niewiele mogą zrobić i najgorsze może nadejść w ciągu roku.


Lila May już od trzech lat zmaga się z poważną i śmiertelną chorobą.

347505-R3L8T8D-650-1


Ryan i Heidi, rodzice Lili May, postanowili nie załamywać się w obliczu nadchodzącej tragedii i zrobić wszystko, by ostatnie miesiące życia ich dziecka były wyjątkowe. Wiedząc, że ich córeczka nie dożyje szkoły średniej, rozdania dyplomów czy dnia swojego ślubu, postanowili urządzić na niej imprezę, która pozwoliłaby jej to wszystko przeżyć już teraz. Przedsięwzięcie ruszyło, ale nikt nie spodziewał się, że wszystko uda się zorganizować na takim poziomie.

Dziewczynka dzielnie znosi leczenie, ale jej ciało ma coraz mniej siły aby walczyć.

347605-R3L8T8D-650-2


Ryan i Heidi założyli grupę na Facebooku, by znaleźć ludzi, który pomogą im zrealizować projekt. Chcieli również w ten sposób podzielić się swoją historią i pokazać rodzicom innych chorych dzieci, że nie wolno się załamywać, tylko walczyć o każdy uśmiech swojej pociechy.

Choroba dziecka jest na tyle poważna, że lekarze nie wiedza czy dożyje przyszłych urodzin.

347805-R3L8T8D-650-6

Jak często bywa w takich sytuacjach, ludzie dobrego serca nie zawiedli.  Historia Lili May wzruszyła  setki ludzi, którzy bez wahania pospieszyli jej rodzicom z pomocą. Zaangażowali się nie tylko zwykli obywatele, ale również lokalni biznesmeni. Wiele osób zgłosiło się jako wolontariusze, by osobiście pomóc. W rezultacie ostatniego dnia lipca, wielka impreza dla chorej dziewczynki stała się faktem.

Dzięki pomocy dobrych ludzi bal został zorganizowany z sukcesem.

347755-R3L8T8D-650-5


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply