Jeśli nie możecie dogadać się z kotem, to może mówicie w złym języku. Poznajcie brzmienie kociej mowy aż w 19 językach z całego świata

Kocie miauczenie wydaje się być uniwersalne, ale ludzie z poszczególnych regionów świata, różnie je odbierają.

Koty to popularne na całym świecie zwierzęta domowe. Mają miliony zwolenników, ponieważ są słodkie i nie wymagają zabierania ich na spacery, tak jak psy. Koty odznaczają się też dużym indywidualizmem, dlatego lubią podporządkowywać rzeczywistość pod siebie.

Co robi kot, gdy chce coś osiągnąć? Miauczy. Każdy właściciel kota wie, że miauki mogą być różne, w zależności od potrzeby jaką chce zasygnalizować zwierzak. Niezależnie jednak od tych różnic w nastoju kota, ogólnie przyjmuje się, że dźwięk przez niego wydany to „miauknięcie”.

Koty na całym świecie są takie same i miauczą w ten sam sposób, ale ludzie w poszczególnych krajach zupełnie inaczej odbierają kocie dźwięki. Skutkiem tego jest to, że kocia mowa ma wiele brzmień, w zależności od tego, w jakim kraju zwierzak miauczy.

Jak miauczą koty w Chinach, na Węgrzech czy w Azerbejdżanie? Słownik kociego języka znajdziecie już na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply