Wygląda jak pływający zielony liść, ale gdy przyjrzysz się bliżej, zobaczysz coś, co cię totalnie zaskoczy! WOW!

Piękno otaczającego świata zapiera dech w piersiach, jednak nie zawsze potrafimy go dostrzec. Wpatrzeni w komputery i telefony komórkowe nie zauważamy tego, co nas otacza. Kiedy ostatni raz oglądałeś zachód słońca czy podziwiałeś kwiaty na z łące?

To, że świat jest piękny to nie tylko utarty frazes, który bez przerwy powtarzamy. Tak jest w rzeczywistości! Trzeba tylko rozejrzeć się dookoła i przekonać się o tym na własne oczy.

slimak-jak-lisc


Oczywiście tego stworzenia nie zobaczysz w każdej rzece czy jeziorze. Aby podziwiać jego piękno, musisz wybrać się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych lub odwiedzić północne wody Kanady. Właśnie w tych rejonach żyje przepiękny ślimak z rodziny Elysiidae.

1


Dlaczego jest tak niezwykły? Wszystko za sprawą jego niepowtarzalnego wyglądu i specyficznemu przyswajaniu pożywienia. W dorosłym stadium wysysa zawartość komórek z glonów. Zachowuje chloroplasty i włącza je do własnych komórek, gdzie przez jakiś czas prowadzi fotosyntezę. Ta niesamowita symbioza została nazwana kleptoplastią.

2


Zielony kolor i upodabnianie się do liścia pozwala mu zamaskować się przed czyhającymi drapieżnikami. Gatunek nie posiada innych mechanizmów obronnych!

3


Więcej informacji na temat tych niesamowitych istot znajdziesz na drugiej stronie! 

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : amusingplanet.com

Reply