8 prostych rzeczy, których większość z nas nie potrafi zrobić. Twoje ciało też tak ma?

Wszyscy ludzie są na swój sposób wyjątkowi.

Różnimy się nie tylko charakterem, ale i budową ciała. Są ludzie wyżsi, są niżsi, grubsi, szczuplejsi, o grubszej lub cieńszej skórze. Mamy różny rozstaw bioder, długość ramion itd. Tak naprawdę jednak więcej nas łączy, niż dzieli. Jesteśmy zbudowani z tego samego, chodzimy na dwóch nogach, oddychamy w ten sam sposób. Większość z nas ma również podobne ograniczenia. Jest ich kilka i wynikają z niezwykłej specyfiki naszego organizmu. Oto 8 rzeczy, których, choćbyś chciał, nie zrobisz, chyba że jesteś wyjątkowy.

1. Izolowanie palca serdecznego

Większość z nas ma skłonność do lekkiego zginania palca serdecznego, gdy poruszają środkowym lub małym palcem. Nie jesteśmy w stanie odizolować palca serdecznego od dwóch „kolegów” pośrodku których się on znajduje. Zawsze choćby drgnie w ich kierunku, kiedy spróbujemy nimi ruszyć. Jeśli więc wasz palec serdeczny pozostaje nieruchomy, kiedy ruszacie tymi dwoma, to warto, żebyście wiedzieli, że to dziedziczne i bardzo rzadkie.

2. Poruszanie kończynami w przeciwnym kierunku

Zróbcie pewien eksperyment. Podnieście stopę i zacznijcie ruszać nią zgodnie ze wskazówką zegara. Potem spróbujcie zakreślić szóstkę swoim dużym palcem. Większość z was pewnie zaczęła poruszać nogą w odwrotnym kierunku, ponieważ zapisanie tego numeru wymaga ruchu przeciwstawnego do wskazówek zegara.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply