Spontaniczne koncerty na balkonach zawędrowały z Włoch do Polski. Zobacz balkonowy występ Michała

W Polsce mijają kolejne dni kwarantanny. Zgodnie z rozporządzeniami zamknięto placówki oświatowe, galerie handlowe, hotele, restauracje, siłownie, kluby fitness, kina, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Zakazano zgromadzeń i imprez. 

Ostatnie obostrzenia dotyczą również zakazu korzystania z zewnętrznych siłowni, placów zabaw, zakazano spacerów po parkach, bulwarach a nawet pobytu na terenie lasu. Otwarte pozostają jedynie sklepy spożywcze, apteki, poczta czy bank ale pobyt w tych punktach jest także ściśle określony. 

Spontaniczne koncerty na balkonach zawędrowały z Włoch do Polski. Zobacz balkonowy występ Michała

W wielu miejscach na świecie, gdzie szaleje pandemia, a wirus zdaje się nie odpuszczać ludzie w poczuciu wzajemnej solidarności i wspólnoty, a także w ramach dawania sobie wzajemnego wsparcia na ten niezwykle trudny i przygnębiający czas, wychodzą na swoje balkony i tarasy i w geście solidarności śpiewają popularne w swoim kraju melodie. 

Są także akcje oklaskiwania pracowników medycznych. Bywają także minibalkonowe koncerty. Także w naszym kraju coraz więcej osób pragnie w ten sposób wyrazić siebie i dać wsparcie wszystkim, którzy nie z własnej woli lecz w wyniku zaistniałej sytuacji pozostają w izolacji w swoich domach. 

W tym trudnym czasie wszelkie gesty jedności, a także czyny różnych grup osób, w tym muzyków, artystów są niezwykle istotne i budujące dla wszystkich.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply