7 oznak niestabilności i chorobliwej niepewności. Jeśli cię dręczą powinieneś zwrócić się o pomoc

Osoby niestabilne emocjonalnie potrafią zatruć nie tylko swoje życie, ale wszystkich wokoło.

Brak stabilności wynika często z niepewności, słabej samooceny i niezamkniętych spraw z przeszłości. Takie osoby często nie zdają sobie sprawy, że ich zachowanie sprawia, że ludzie ich unikają i sami są nieszczęśliwi. Wiele osób walczy z nieśmiałością i niepewnością, radzą sobie z tym w różny sposób. Ważne jest, by samemu dostrzec, że ma się problem i umieć też pomóc innym.

Sprawdź, czy nie masz kłopotów z samooceną, nie bój się w takim przypadku z kimś porozmawiać. Jeśli widzisz te oznaki u znajomej osoby, nie bój się wyciągnąć pomocnej dłoni. Chorobliwa nieśmiałość może być powodem wielu problemów. To ona powoduje kłopoty w kontaktach z innymi, problemy w pracy a także często szukanie problemów w sobie, których nie ma.

7 oznak niestabilności emocjonalnej i niepewności

1. Pragnienie bycia popularnym

Każdy z nas chce być lubiany, jednak jeśli masz przyjaciela czy grupę najbliższych znajomych i to cię nie cieszy, widać, że nie czujesz się pewna w swojej skórze. U wielu osób widać to na ich profilach społecznych – mnóstwo zdjęć i ciągle sprawdzanie, ile osób polubiło zdjęcie, ile skomentowało. Szukanie popularności i przekraczanie dla niej granic (np. rozbierane fotki) jest oznaką problemów ze sobą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply