Lennart Nilsson to fotograf specjalizujący się w zdjęciach płodów. Zobaczcie, jakim pięknym cudem jest rozwijające się życie

Dzięki zdobyczom techniki człowiek może zaglądać do wnętrza swojego ciała i dokumentować je. Szczególnie ta możliwość cieszy przyszłe mamy, które wydruki USG i innych badań traktują, jak pierwsze fotografie swoich pociech.

Rozwijanie się człowieka w łonie matki to fascynujący i tajemniczy proces. Jego piękno dostrzegał fotograf Lennart Nilsson, który postanowił uwiecznić cały rozwój embrionu na zdjęciach. Po raz pierwszy jego fotografie płodów opublikowano w Life Magazine w 1965 roku. Jego prace wywołały duże emocje i były przedrukowywane w innych czasopismach. Na szczęście fotograf nie poprzestał na jednej serii fotek i pracował dalej.


fetal-human-life-p


Jak mówi sam Lennart Nilsson, jego celem jest pokazywanie światu piękna ludzkiego ciała na poziomie mikro. Robi to, bo chce by ludzie dostrzegli w zalążku rozwijającego się życia cud. Zdjęcia płodów wykonuje za pomocą cystoskopu, czyli wziernika z kamerą używanego do badań pęcherza moczowego. Dzięki temu uzyskuje bardzo dokładne zdjęcia, które zabierają odbiorców w niezwykły mikroświat ludzkiego ciała.

Życie każdego z nas zaczyna się od wyścigu

fetal-human-life-2


Tylko jeden najszybszy plemnik połączy się z komórką jajową

Na kolejnych stronach znajdziecie niezwykłe fotki, wykonane w różnych tygodniach rozwoju dziecka w łonie matki. 

fetal-human-life-11

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply