Była dyskryminowana i wyśmiewana z powodu wyglądu. Dziś robi karierę jako czarnoskóra lalka Barbie!

Branża modowa coraz częściej szuka dziewczyn o oryginalnym wyglądzie.

Na wybiegach pojawiają się już nie tylko blond piękności podobne do Kate Moss czy Claudii Schiffer. Obok nich często idą kobiety z pewnymi „defektami”, które kiedyś były wyśmiewane i uważane za brzydkie. Dziś świat mody się nimi zachwyca i na swoim wyglądzie zarabiają poważne pieniądze. Przykładem na to jest cierpiąca na bielactwo Chantelle Brown-Young czy modelka bez nogi — Viktoria Modesta Moskalova.

Kiedyś na światowych wybiegach pojawiały się głównie białe modelki. Czarnoskóre piękności były rzadko brane pod uwagę, choć urodą dorównywały swoim białym koleżankom. Czasem były nawet dużo ładniejsze, jednak nie miały szans, aby zaistnieć w modelingu. Podobno w świecie mody nadal istnieją uprzedzenia rasowe, a wybiegi są zdominowane przez dziewczyny z jasną skórą. Pewne statystyki to potwierdzają. Jak podaje New York Times, w 2013 roku czarnoskóre modelki stanowiły zaledwie 6% wszystkich dziewczyn chodzących po wybiegach.

Programy telewizyjne typu Top Model pozwalają wybić się niektórym dziewczynom, ale żeby przypaść do gustu telewidzom i przypodobać się jurorom trzeba mieć twardy charakter i z determinacją dążyć do celu, a nawet grać nieczysto. Niektóre dziewczyny nie mają takich zdolności. W programie są niezauważane, bo nie wzbudzają żadnej sensacji i szybko z niego wylatują. W wieku 17 lat do australijskiego Top Model zgłosiła się czarnoskóra Duckie Thot.

Więcej na jej temat dowiesz się z kolejnych stron.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, exolas.com

Reply