Ma 89 lat i ani myśli przejść na emeryturę! Oto Alla Ilyinichna Levushkina, która od siedmiu dekad jest chirurgiem i wciąż operuje 4 razy dziennie

Gdy wykonywana praca jest pasją, to człowiek nawet nie myśli o emeryturze.

Praca to bardzo ważny element życia człowieka. Aktywność zawodowa pozwala nie tylko zdobyć środki na utrzymanie, ale też jest źródłem rozwoju, satysfakcji i wpływa na pozycję jednostki w społeczeństwie. Człowiek poświęca pracy 1/3 swojego życia, więc powinien dążyć do tego, by robić to, co lubi.

To, jak człowiek będzie długo pracował, zależy po pierwsze od przepisów prawnych w danym państwie, po drugie od specyfiki uprawianego zawodu, a po trzecie od stanu zdrowia pracownika. Dlatego w jednych zawodach na emeryturę odchodzi się szybko, np. w służbach mundurowych, gdzie wymagana jest wysoka sprawność fizyczna, a inne fachy można uprawiać aż do późnej starości i wiek jest w nich szczególnie ceniony np. u wykładowców akademickich.

Medycyna to branża, w której obawiamy się osób starszych ze względu na ich wolniejszą motorykę i słabszą pamięć. Operowanie w starczym wieku nie wydaje się dobrym pomysłem, chyba że chodzi o Allę Ilyinichnę Levushkinę, która pomimo 89- lat, wciąż doskonale radzi sobie na sali operacyjnej!

Więcej o niesamowitej lekarce z Rosji przeczytacie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, curioctopus.it

Reply