Nie taki Święty Mikołaj wesoły, jak go malują, o czym przekonały się te dzieci. Zapewne mają traumę do końca życia

Postać Świętego Mikołaja jest bardzo ważna dla każdego dziecka.

Najmłodsi uwielbiają być obdarowywani prezentami, więc z utęsknieniem czekają na swoje urodziny, dzień dziecka czy Boże Narodzenie. Datą, która powoduje wypieki na twarzy każdego dzieciaka jest 6 grudnia, gdyż pociechy doskonale wiedzą, że w ten dzień odwiedzi ich ktoś miły i wręczy podarek. Ale czy aby na pewno?

 

Dla dorosłych oczywistym jest, że Święty Mikołaj już dawno nie żyje, a wręczanie prezentów jest formą tradycji, upamiętniającą jego hojność. Dzieciom jednak mówi się, że Mikołaj mieszka na dalekiej mroźnej północy i w nocy z 5 na 6 grudnia, przylatuje swoimi saniami zaprzęgniętymi w renifery i zostawia prezenty grzecznym dzieciom.

Skoro dzieci wierzą w realnie istnienie Świętego Mikołaja, to bardzo chcą go spotkać. Rodzice więc albo zabierają swoje pociechy do centrów handlowych, gdzie siedzą wynajęci Mikołajowe i wysłuchują dziecięcych marzeń lub sami organizują sobie strój Mikołaja i proszą kogoś, by się przebrał i ich odwiedził.

 

Niestety zamiana w świętego nie zawsze przebiega po myśli dorosłych i efekt, jaki osiągają, zamiast tworzyć wspaniałą atmosferę, przenosi wszystkich w mroczny świat horrorów….

Obecnie wiele sklepów ma w swojej ofercie sprzedaży niemal profesjonalnie przebrania Świętego Mikołaja, ale niegdyś ludzie musieli szyć je sami. Nie każda gospodyni domowa dysponowała krawieckim talentem, dlatego wiele przebrań miało koszmarny wygląd, a dzieci po przybyciu wyczekiwanego gościa przeżywały szok, bo nie wyglądał on tak, jak w telewizji czy na obrazkach.

Więcej zdjęć przerażających Świętych Mikołajów znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : express.co.uk, boredomtherapy.com, buzzfeed.com

Reply