10 najniebezpieczniejszych miejsc na Ziemi. Utknięcie tam grozi niechybną śmiercią!

Nasza planeta jest ekscytująca, piękna i naprawdę fascynująca. Nigdy nie przestaje nas zaskakiwać w swej różnorodności i witalności. Góry, jeziora, groźne wulkany i majestatyczne rzeki, a nawet niekończące się pustynie są miejscem, w którym istnieje życie. Jednak bez względu na to jest piękna, ale też potrafi być zabójcza. 

Zobaczcie najbardziej ekscytujące i niebezpieczne miejsca na Ziemi. Jeśli chcesz przeżyć, lepiej trzymaj się od nich z daleka. To nie żarty, natura włada tam niepodzielnie swoimi twardymi prawami, że przetrwają tylko najlepiej przystosowani.1. Dolina Śmierci, Kalifornia

Zanotowano tutaj rekordowo wysokie temperatury 56, 7 stopni Celsiusza. Bez względu na to w jak dobrej kondycji jesteś, palące słońce i piekący żar zabije cię w ciągu 14 godzin, jeśli nie zabierzesz ze sobą wystarczającej ilości wody i odpowiedniego wyposażenia.

1


2. Pustynia Danakilska, obszar Etiopii, Erytrea

Temperatury utrzymujące się na poziomie 50 stopni, czynne wulkany i toksyczne gejzery. Trzeba bardziej zniechęcać? To piekło na Ziemi przyciąga wielu poszukiwaczy przygód z całego świata. Odwiedzanie tego miejsca na własną rękę, bez doświadczonego przewodnika jest surowo zabronione.

2


3. Góra Waszyngtona, USA

Odnotowuje się tu wiatry o szybkości 327 km na godzinę, do tego trzeba liczyć się z temperaturą do -40 stopni i opady śniegu. Ma skromną wysokość, jednak ciśnienie na niej panujące porónuje się do tego na szczycie Mount Everest.

3


4. Wulkan Sinabung, Sumatra

Jego aktywność jest bardzo duża. Wybucha często, pozbawiając ludzi dachów nad głowami. Ostatnio wybuchy zanotowano w 2010, 2013, 2014 i 2015. Ostatni wybuch zanotowano 26 lutego 2016 i nie wiadomo jak szybko nastąpi kolejny. Erupcje wyrzucają gaz, kamienie i popiół. Nikt nie wie, co będzie jutro.

4 5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply