7 oznak, że twoim życiem rządzi lęk i to on decyduje za ciebie

Lęk pozwala nam szacować ryzyko, nie podejmować głupich decyzji, ale gdy jest go zbyt dużo, może nas wyniszczać każdego dnia.

Lęki silnie wiążą się z naszymi nawykami, to one zdradzają, jak bardzo się wszystkim przejmujesz, jak ważne jest dla ciebie nie życie, ale opinia innych. Z początku nie zauważamy, kiedy lęk i troska przejmują nasze życie, bo nie robią tego w jednej chwili. Często to zaczyna się od niepokoju, uczucia, że coś jest nie w porządku. Uczucia, które narasta i zaczyna uciskać coraz mocniej.

Mamy dla was listę nawyków, które wskazują, że lęk i zamartwianie się o wszystko zaczynają brać górę nad twoim życiem, że to one zaczynają decydować o twoim życiu. Warto spojrzeć na swoje zachowanie to, co robi się codziennie, by zawczasu reagować, nim będzie za późno. Bo lęk, który weźmie górę nad innymi uczuciami, zabija radość życia, odcina nas od bliskich i powoduje depresje, dlatego warto lęk zdusić w zarodku.

7 oznak, że twoim życiem rządzi lęk i to on decyduje za ciebie

1. Codziennie jesz to samo na śniadanie

Jeśli jesz coś codziennie, bo lubisz to danie i nie wyobrażasz sobie poranka bez musli czy innego przysmaku to nie ma w tym nic złego. Jednak problem zaczyna się, gdy co rano zmuszasz się do jedzenia tego samego, zmuszasz się i śniadanie staje się torturą. Staraj się zmieniać swoje śniadania, dodawać inne produkty i nie dręczyć się jednym schematem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply