Poznaj kilka niesamowitych kobiet, których historie rzadko są opowiadane.

Jeszcze nie tak dawno temu kobieta postrzegana była głównie jako delikatny kwiat, który rozkwita tylko wśród rodziny i domowych obowiązków. Założenie to zdusiło w zarodku wiele dobrze rokujących talentów. 

Na szczęście niektórym paniom udało się wyrwać spod dyktatu społecznych konwenansów. Poznajcie historie tych niesamowitych dam.

Josephine Baker

Ta piękna kobieta miała jedno z najgłośniejszych nazwisk w świecie tańca. Była również szpiegiem francuskiego wywiadu i ruchu oporu podczas II wojny światowej. Zbierała informacje o ruchach i miejscach stacjonowania niemieckich wojsk. Jej głównym źródłem informacji byli dostojnicy państwowi, których spotykała na wystawnych przyjęciach. Status gwiazdy otwierał przed Josephine wiele drzwi i granic państwowych, niedostępnych dla innych osób.

(thegrio)

1

 

Mary Blair

Rysowniczka, która w dużym stopniu przyczyniła się do sukcesu studia Walta Disneya. Stworzyła szkice kilku najsławniejszych postaci w historii animacji. Wyniki jej pracy wykorzystano w takich filmach jak „Kopciuszek”, „Alicja w krainie czarów” oraz „Piotruś Pan”. Za swoje ogromne zasługi została uhonorowana nagrodą Disney Legend w 1991 roku.

(static4)

2Stephanie St. Clair

Prawdziwa kobieta z charakterem. Na początku XX wieku założyła w Harlemie grupę, która miała ochronić dzielnice przed skorumpowanymi policjantami. Własnie tak narodził się jeden z pierwszych nowojorskich gangów, nazywany „Czterdziestoma rozbójnikami”. Stephanie okazała się niezwykle sprawną organizatorką Udało jej się skutecznie uniknąć podporządkowania swojej organizacji pod którąś z wielkich rodzin mafijnych.

(static3.lxdcdn.net)

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply