Wszyscy myśleli, że to sprawka kosmitów. Wynik japońskiego eksperymentu wprawił ludzi w osłupienie!

Jakiś czas temu głośno było o tajemniczych kręgach w zbożu, powstałych na skutek wygniecenia roślin.

Pierścienie pojawiały się w różnych częściach świata m.in. we Francji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Polsce czy Wielkiej Brytanii. Ich powstanie owiane było tajemnicą i nikt w racjonalny sposób nie potrafił ustalić, jak powstały. Najczęstszym wyjaśnieniem, istnienia okręgów była działalność istot pozaziemskich. Świadczyło o tym to, że kręgi były idealnie okrągłe (z dokładnością do 0,5 cm) oraz to, że wokół nich wzrastał magnetyzm.

W niedalekiej odległości od pojawienia się tych figur geometrycznych działy się także inne podejrzane rzeczy. Sygnały telefonii komórkowej i telewizji były zakłócone, a zwierzęta (w szczególności psy) były bardzo niespokojne. Spora część osób jednak twierdzi, że do ich powstania przyczynił się czynnik ludzki. To banalne wyjaśnienie ma jednak kilka poważnych luk. Szczegółowe badania niektórych figur wykazały pewne złożone zmiany w strukturze roślin, które nie powstały podczas wegetacji, ani w wyniku działalności człowieka. 

Szał związany z tajemniczymi piktogramami już dawno minął, ale wszelkie geometryczne formy wśród roślinności nadal kojarzą się z kosmitami. Oczywiście niesłusznie. W tym przypadku za ich pojawienie się odpowiada w stu procentach człowiek. W 1973 roku obszar ziemi w prefekturze Miyazaki w południowej Japonii został wykorzystany do pewnego eksperymentu na potrzeby leśnictwa.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply