Oddzielają kury od kogutów w obawie przed ich wykorzystaniem! „Ich ból jest niewyobrażalny”

Zwierzęta zaczynają mieć coraz więcej praw. Niektórzy nawet pragną zrównać ich prawa z prawami ludzi.

Jedni twierdzą, że to gruba przesada, drudzy zaś uważają, że w XXI wieku ludzie wreszcie powinni zrozumieć, że pies czy kot to członek rodziny i powinno się go tak samo traktować. Nie wiadomo jednak, gdzie przebiega granica między zwierzętami, którym należą się prawa a tymi, którym absolutnie nie. Obrońcy praw zwierząt wpadają na różne kontrowersyjne pomysły.

Ostatnio stwierdzili, że należy pozwalać komarom pić ludzką krew, bo to matki, które pragną wykarmić potomstwo. Przekonywano również, że nie wolno doić krów, ponieważ poprzez dotykanie wymion molestujemy je seksualnie. 

W Hiszpanii, w mieście Lleida w Katalonii działa sanktuarium dla zwierząt o nazwie Almas Veganas (Wegańskie dusze). Stowarzyszenie skupia się głównie na zapewnieniu dobrobytu kurom. Ostatnio stało się o nim głośno za sprawą pewnego filmiku krążącego po internecie, w którym obrońcy między innymi rozbijają kurze jaja.

Dajemy im jajka, ponieważ są ich — tłumaczą weganie.

Później widzimy, jak kury podchodzą i dziobią rozbite jaja.
Aktywiści twierdzą, że ludzie nie mają prawa, sięgać po to, co nie należy do nich i absolutnie nie powinni zjadać ani jaj, ani kur. Dodają, że rozbite jajka nie są zapłodnione, ponieważ w swoim sanktuarium uważnie oddzielają koguty od kur, aby nie dochodziło do intymnych zbliżeń.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply