Wsypała do bębna trochę czarnego pieprzu. Gdy wyjęła ubranie, była zaskoczona efektami!

Nasze babcie miały na każdy problem jakiś domowy sposób. Nie musiały sięgać po detergenty i chemiczne środki czyszczące, aby usunąć zaschnięty brud z kuchenki, uciążliwą plamę czy osad z wanny.

Dziś niemal do wszystkiego potrzebujemy gotowego preparatu ze sklepu. Jednym środkiem czyścimy okna, drugim patelnie, trzecim podłogi, a czwartym dywany. Wcześniej wystarczyło mieć w domu kilka podstawowych produktów czyszczących: sodę, ocet, cytrynę i sól. Te cztery proste składniki radziły sobie niemal ze wszystkim, a co najważniejsze były tanie i łatwo dostępne.

Dziś prezentujemy kilka babcinych sposobów na skuteczniejsze pranie. Wystarczy wrzucić do bębna kilka znajdujących się w kuchni produktów, aby uzyskać niewiarygodne efekty. O czym konkretnie mowa? Czytaj poniżej.

Cytryna

Jeśli chcesz nieco wybielić ubrania i sprawić, aby stały się miękkie i pozbawione detergentu, dodaj do prania sok z wyciśniętej cytryny.

Ocet

Ma działanie zbliżone do cytryny. Usuwa pozostałości detergentu oraz działa zmiękczająca na ubrania. Dodatkowo ma działanie odplamiające i neutralizujące zapach dymu papierosowego. Wystarczy wlać szklankę octu do prania i czekać na efekty. Nie musisz się obawiać o gryzący zapach z ubrań. Na pewno zniknie podczas prania.

Przejdź na kolejną stronę i poznaj inne ciekawe sposoby.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : franbuzz.fr

Reply