Powiedział nauczycielowi, że matematyka do niczego mu się nie przyda. Ten szybko wyprowadził go z błędu

Jeremy Kun nauczyciel matematyki został zapytany przez swojego ucznia, po co ma się uczyć tych wszystkich wzroków, sinusów i cosinusów, których nigdy nie użyje w normalnym życiu.

Młody uczeń uważał, że cała algebra jest totalnie zbędna i nieprzydatna w prawdziwym życiu. Nauczyciel wysłuchał go i jego argumentów, że matematyka jest do niczego, a potem w 5 punktach wyłożył, dlaczego matematyka jest tak ważna w codziennym życiu, nawet jeśli nie mamy o tym pojęcia.

aboutme

 

1. Uczy na błędach

Jak rozwiązać zadanie z matematyki? Trzeba mieć dane i wiedzę. Jednak czasami i to nie pomaga, bo gdzieś wkrada się błąd i trzeba zacząć od nowa. Uczy to, by się nie poddawać i wyciągać wnioski z błędów, a przy następnej okazji nie popełniać ich.

111115_ag_isomorphism_feat_free

 

2. Uczy precyzji i ścisłości

Precyzja jest niezbędna u matematyków, nie można czegoś nie doliczyć czy pominąć. Matematyka uczy takiego myślenia, precyzyjnego i konkretnego. Uczy też jak budować wypowiedź, jak dobierać słowa, by zostać szybko i dobrze zrozumianym.

geometry-1188497_960_720

 

3. Uczy przewidywania

Matematyka uczy, że nie można być niechlujnym i robić coś bezrefleksyjnie, bo będzie cię to kosztowało dużo więcej pracy. Uczy odpowiedzialności za działania, przewidywania możliwych ich konsekwencji.

girl-1044150_960_720

 

4. Uczy myślenia

Rozwiązywanie zdań z iksami, a potem paradoksów uczy sprawnego myślenia. Pokazuje, że warto być rozsądnym sceptykiem i myśleć, co się robi.

einstein-1173990_960_720

 

5. Uczy, żeby się nie poddawać

Na początku proste mnożenie było dla nas kłopotem, potem było to łatwe. Matematyka uczy, by nie poddawać się i pogłębiać swoją wiedzę.

head-776680_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

One Response

  1. Uraltugo Noi Neuph

Reply