29 epickich porażek projektantów i disignerów. Nie przestaniesz się śmiać!

Projektowanie przedmiotów codziennego użytku może wydawać się bardzo proste, jednak okazuje się, że nie każdy to potrafi.

Codziennie otaczamy się mnóstwem przedmiotów, mało kiedy zastanawiamy się, jak poswatały, kto nad nimi pracował. Każda rzecz musi mieć opakowanie, najlepiej takie, które przyciągnie wzrok, by z chęcią ktoś ją kupił. Zajmuje się tym cały sztab ludzi, dbają o odpowiedni kolor, grafikę… słowem wszystko, by produkt wydawał się atrakcyjniejszy niż inne.

Nie zawsze jednak, osoby, które nie mają o tym pojęcia, biorą się do pracy. Powstają wtedy niezłe potworki, które bawią wszystkich i stają się przedmiotem żartów. Czasami dzieje się tak przez niefortunne umieszczenie grafiki, nieprzemyślenie, że obrazek będzie znajdował się na przedmiocie, który ma załamania i wygląda śmiesznie, zobaczcie takie nieudane projekty, które rozbawią was do łez.

Bardzo popularne są wszelkiego typu produkty z ulubionymi bohaterami dzieciaków. Disney jest w stanie sprzedać wszystko, co tylko się da ozdobić super bohaterami czy innymi postaciami z ich filmów i kreskówek. To cała gałąź przemysłu dla dzieci, które za ulubionego bohatera są w stanie zapłacić wszystkie pieniądze swoich rodziców. Tutaj Spiderman przyjął dosyć ciekawą pozę :)

 

Reklamy spotykamy na każdym kroku. Bilbordy, plakaty, ulotki czy słupy pełne ogłoszeń to nic dziwnego. Jednak kiedy jakiś geniusz umieszcza plakat wskazujący kierunek i odległość do restauracji na obrotowym słupie, cóż trzeba się wysilić i krążyć po okolicy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply