„Powiem Bogu, co zrobiliście” – te wzruszające słowa wypowiedziało 7-letnie dziecko tuż przed śmiercią. Lekarze długo nie mogli wymazać ich z pamięci!

Jest jedna rzecz, która łączy wszystkie wojny — ich ofiarami są niewinni ludzie.

Tragiczne wydarzenia przerywają spokojne życie obywateli. Wybuchy bomb, ciągłe ostrzały, zrujnowane budynki, brak żywności, leków oraz jakiejkolwiek pomocy — tak wygląda smutna rzeczywistość w krajach pogrążonych w konfliktach zbrojnych. Ludzie chcą gdzieś uciec, schować się, lecz niekiedy jest na to już za późno. Giną w okrutny sposób we własnych domach lub na ulicach.

Żal wszystkich ludzi, którym przyszło się mierzyć z piekłem wojny, lecz do najbardziej poszkodowanych należą dzieci. Wojna zabiera im dzieciństwo i zmusza do szybkiego dorastania. Maluchy nie wiedzą co to zabawa, śmiech i radość. Żyją w ciągłym strachu a strzały i wybuchy są dla nich czymś naturalnym. To szara i smutna rzeczywistość, której nie mogą zmienić, choć bardzo chcą.

Na ulicach zniszczonych miast spotkać można mnóstwo zagubionych sierot. Ich rodzice zginęli w wyniku ostrzałów lub biorąc czynny udział w walkach. Nie mają gdzie się podziać ani do kogo zwrócić. Często umierają z głodu lub na skutek przeróżnych chorób. W tak trudnych czasach nikt nie chce ich przygarnąć i zazwyczaj są skazane same na siebie. Jak można się domyślić, długo nie pożyją w pojedynkę. Jeśli nikt nie wyciągnie do nich pomocnej dłoni, ich los będzie przesądzony.

Przejdź na kolejną stronę, by czytać dalej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : difundir.org

6 komentarzy

  1. elene
  2. obserwator
  3. Anna
    • Sandra
  4. Grze$
  5. ola

Reply