Pracuje jako inżynier i nie ma żadnych przyjaciółek, to nie przeszkodziło jej, by mieć fantastyczną sesję przedślubną

Chociaż obecnie każdy może wykonywać zawód, jaki chce to nadal istnieją podziały płciowe i są zawody, w których pracuje więcej kobiet, czy mężczyzn.

Od zawsze były zawody, w których częściej pracują mężczyźni czy kobiety. Częściej spotkamy przedszkolankę, pielęgniarkę czy nauczycielkę niż górniczkę, spawaczkę czy murarkę. Jednak obecnie zmienia się to i zawody zarezerwowane mężczyzn i kobiet są wybierane nie ze względu na płeć, ale na to, co kto chce robić.

 

I okazuje się, że zawody dotychczas wykonywane przez mężczyzn mogą też być wykonywane i to z powodzeniem przez kobiety. I tak mamy coraz więcej kobiet, które programują, odpowiadają za budowanie i konstrukcje wielkich budynków. Mężczyźnie też mogą realizować się w zawodach, jakie wcześniej były zarezerwowane dla kobiet.

 

Jednak nadal widoczna jest przewaga mężczyzn w zawodach, które są związane z programowaniem, informatyką czy matematyką. Przekonała się o tym Rebeca z Brazylii, która była jedyną studentką wśród 60 mężczyzn. Z jednej strony miała bardzo dobrze, ale było też kilka minusów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply