Ta muzyka kręci psychopatów! Zobacz, czy tobie też przypadnie do gustu

Badani musieli wypełnić psychologiczne testy oraz kwestionariusze odnoszące się do ich preferencji muzycznych. Co się okazało? Osoby ze skłonnościami psychopatycznymi słuchały głównie rapu! Może ta teoria będzie wydawać się wam dziwna i śmieszna, ale potwierdził ją także Kevin Dutton, psycholog z Oxfordu. W swojej książce pt. Mądrość psychopatów gromadził dane o preferencjach dewiantów, w tym także o ich gustach muzycznych. Wyniki były bardzo podobne. Okazało się, że psychopaci bardziej preferują rap niż np. muzykę klasyczną czy jazzową.

 

Badaniami na Uniwersytecie Nowojorskim kierował Pascal Wallisch. Na podstawie ankiet i analiz wyróżnił dwa mocno psychopatyczne utwory. Pierwszym z nich jest znana piosenka Eminema nagrana w 2002 roku, Lose Yourself, a drugim przebój No Diggity amerykańskiej grupy R’n’B.

Media przedstawiają psychopatów jako morderców i seryjnych zabójców, ale w rzeczywistości ich osobowości nie są takie oczywiste. Nie zachowują się jak Joker w Batmanie. Mogą pracować tuż obok ciebie i dobrze wmieszać się w otoczenie. Są jak psychiczna ciemna materia — powiedział Wallisch.

Jakiej muzyki słuchają „normalni” ludzie? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : theguardian.com

Reply