7 prostych i skutecznych sposobów, jak uchronić swój dom przed kradzieżą

Niestety, nie każdy chce uczciwie pracować, a woli wyciągnąć ręce po nieswoje.

Złodzieje szybko uczą się, jak rozprawiać się z zamkami, jak dobrać się do okna. Są sprytni i kreatywni i nie wahają się ani minuty, by wykorzystać naiwność innych. Warto pamiętać, że włamywacze często obserwują swoje ofiary, czekają na ich błąd, poznają ich złe nawyki i wykorzystują je, by dostać się ich domów i ukraść to, co uda się im szybko sprzedać.

Statystyki pokazują, że często utraconych dóbr nie da się odzyskać. Mniejsza strata, jeśli to tylko rzeczy, wiadomo, strata jest bolesna, ale kiedy straci się pamiątki rodzinne, wtedy strata jest bardzo przykra. Najlepszy system ostrzegania to sąsiad, który zaglądnie do domu, gdy nas nie ma i będzie widział, że ktoś nieproszony kręci się po posesji. Mamy dla was sposoby, które mogą odstraszyć potencjalnych złodziei, utrudnić im dostanie się do domu i kradzież.

7 prostych i skutecznych sposobów, jak uchronić swój dom przed kradzieżą

1. Ukryj cenne rzeczy, gdy ktoś obcy przychodzi do domu

Nie jest to równoznaczne z tym, by traktować każdego jako złodzieja. Jednak chodzi o ostrożność. Kiedy ma przyjść ktoś do remontu, nowa niania do dziecka, lepiej schowaj cenne rzeczy, nie rozrzucaj ich byle gdzie. Ktoś może wykorzystać to, że będą opowiadać znajomemu, że pracowali tu i tu, a właścicielka złoto trzyma na komodzie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply