Pasjonujesz się militariami i wojskiem? Sprawdź swoją wiedzę o salutowaniu

Słynne powiedzenie mówi „Za mundurem, panny sznurem”, z czym trudno się nie zgodzić, ponieważ mężczyźni w mundurach wydają się przystojniejsi, odważniejsi, poważniejsi, po prostu bardziej męscy. Umundurowanie różni się w zależności od rodzaju służby, tak jak sposób salutowania żołnierzy.

Kobiety zawodowych wojskowych, zawsze chodzą ze swoimi panami trzymając ich pod lewą rękę, by mogli w każdej chwili swobodnie zasalutować. Jest to bardzo wyrazisty gest, który często był pokazywany w filmach i jest symbolem fachu żołnierza. Jednak mało kto zauważył, że sposób salutowania wojaków, jest zależy od formacji w jakiej służą: wojsko lądowe, marynarka lub siły powietrzne. Jeśli nigdy nie zwróciliście na to uwagi, pokażemy Wam różnice w salutowaniu, na przykładzie indyjskiej armii.


W Indiach salutuje się pełną dłonią, zaś w polskim wojsku dwoma palcami: środkowym i wskazującym.

salut-1

1. Marynarka wojenna.

Marynarze służący w wojsku salutują otwartą dłonią skierowaną w dół. Podyktowane jest to specyfiką ich pracy, ponieważ obsługując statek często można wybrudzić dłonie olejami czy smarami. Taki sposób salutowania, ma za zadanie ukryć ewentualne plamy brudu na dłoniach marynarzy.

salut-2


 2. Siły powietrzne wojska.

Indyjscy piloci salutują otwartą dłonią, ułożoną pod kątem 45 stopni do ziemi. Odchylając dłoń w ten sposób, żołnierz pokazuje, że jest nieuzbrojony.

salut-3


3. Siły lądowe wojska.

Wojskowi służący np. w piechocie czy dywizjach pancernych, salutują w pełni otwartą dłonią ze złączonymi palcami. Środkowy palec powinien dotykać brwi lub nakrycia głowy. Skierowanie wnętrza dłoni w kierunku osoby, do której się salutuje, ma być dowodem braku złych intencji.

salut-4

 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply