Każda panna młoda chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Zobaczcie, jak kobiety z różnych zakątków świata stroją się do ślubu

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu człowieka. Związanych jest z nim wiele tradycji i zwyczajów, gdyż w poszczególnych regionach świata, wykształciły się odmienne ceremoniały, które wyznaczają sposób świętowania zawarcia związku małżeńskiego. 

Jednym ze sposobów na podkreślenie uroczystego charakteru dnia ślubu jest odświętny strój. W Polsce panny młode najczęściej wybierają klasyczne białe suknie, na znak czystości i niewinności, ale w innych kulturach stroje ślubne wyglądają inaczej i mają odmienną symbolikę. Królują kolory, wymyślne nakrycia głowy czy bizantyjski przepych, które mogą stać się doskonałą inspiracją dla panien znad Wisły.


wedding-dresses-p


1. Ślub indyjski

W kulturze indyjskiej, różowe i czerwone suknie ślubne to częsty wybór. Kolory te symbolizują miłość, namiętność i pomyślność, więc narzeczeni chętnie wybierają je jako dominującą barwę stroju i całej oprawy wesela.

wedding dresses (7)


2. Ślub w Kazachstanie

Najbardziej charakterystyczną częścią kazachskich strojów weselnych jest nakrycie głowy, znane jako „saukele”, posiadające także zasłonkę na twarz. Tradycyjnie „saukele” przygotowują sobie same panny młody, a prace nad nimi rozpoczynają na długo przed osiągnięciem wieku pozwalającego na ożenek.

Więcej wyjątkowych sukien i strojów weselnych państwa młodych, zobaczycie na kolejnych stronach. 

wedding dresses (15)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply