Artystka Sigalit Landau na 2 lata zanurzyła suknię w Morzu Martwym, by ją fotografować. Efekt jej pracy jest unikatowy

Wizje artystów nie mają granic, więc realizowane przez nich pomysły wielu osobom mogą wydać się dziwne i niezrozumiałe. Jednak ich działania zawsze mają przynieść jakiś efekt, który powinien w odbiorcach wzbudzać emocje. 

Sigalit Landau jest izraelską artystką, która zajmuje się sztuką performance, grafiką, rzeźbą, ale też chętnie angażuje się w projekty multimedialne. Do jednego z jej ciekawszych eksperymentów należy fotografowanie sukni znajdującej się pod wodą w Morzu Martwym, słynącym z niezwykle silnego zasolenia. Czarna, elegancka sukienka została zainstalowana w akwenie w 2014 roku i aż do teraz, nikt jej nie ruszał.


salt-bride-p


Sigalit Landau swoją serię zdjęć uwieczniających suknię nazwala Salt Bride, czyli Słona Panna Młoda. Nazwa ta dokładnie odzwierciedla to, co stało się z ubraniem, ponieważ z czasem gromadziła się na nim sól. W ten sposób czarna suknia, która idealnie nadawałaby się na pogrzeb, stała się białą suknią, typową dla panien młodych.

Po kilku tygodniach trwania projektu, suknia jeszcze zbytnio się nie zmieniła

salt-bride-1


Artystka schodziła pod wodę kilkukrotnie, a proces krystalizacji soli na materiale zafascynował ją. Minerał osadzał się powoli, więc suknia zastygła jakby w ruchu, typowym dla falowania w wodzie. Najbardziej widać to z tyłu sukni, która po 2 latach wygląda jak kreacja Królowej Śniegu.

Dwa lata w słonej wodzie stworzyły solne dzieło sztuki

Skąd artystka wpadła na pomysł takiego projektu artystycznego? O tym przeczytacie na drugiej stronie.

salt-bride-5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply