Najbardziej szaleni władcy i ich dziwaczne pomysły. Nie uwierzysz, co roiło się w ich głowach!

Każde państwo powinno mieć dobrego przywódcę, który będzie wzorowo wypełniał wszystkie swoje obowiązki i godnie reprezentował kraj.

Niestety, często dzieje się tak, że głowa państwa nie spełnia oczekiwań obywateli lub – co gorsza – jest tyranem, który gnębi swój lud i za nic nie zamierza oddać władzy. Najgorzej, gdy najważniejsza osoba w kraju jest chora psychicznie. Wtedy można spodziewać się po niej dosłownie wszystkiego.

Historia wciąż pamięta kilku szalonych władców i ich dziwaczne pomysły, zwyczaje oraz nakazy. Oto 8 najbardziej zwariowanych przywódców! Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który był bardziej szalony.

Karol VI Szalony

Był francuskim królem z dynastii Walezjuszów panującym w latach 1380 – 1422. Objął rządy w wieku zaledwie 12 lat. Jego choroba psychiczna wyszła na jaw, kiedy znienacka zaatakował swoją świtę i zabił jednego z rycerzy. Znacznie pogorszyło się mu w ostatnich latach życia. Był przekonany, że jego ciało jest wykonane ze szkła i zaczął nosić wyścielane poduszkami ubrania. Zabraniał także komukolwiek się dotykać.

Sułtan Ibrahim I

Ten przedstawiciel dynastii Osmanów słynął z okrutnych rządów i zamiłowania do rozwiązłego trybu życia. Jego liczne choroby psychiczne były efektem długiego przebywania w budynku bez okien. Gdy został wypuszczony, starał się odreagować w szalony sposób. Założył harem składający się z samych dziewic i aby uciec od samotności, często tam zaglądał. Zakochał się w ważącej 160 kilo kochance, którą nazywał pieszczotliwie Kosteczką Cukru. Kobieta była zazdrosna o pozostałe dziewczyny, więc szalony władca rozkazał je zamordować. 280 kobiet utopiono w rzece. Jedna z nich przeżyła i opowiedziała o tych tragicznych wydarzeniach.

Przejdź na kolejną stronę, by czytać dalej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply