Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? Oto NeoCube, kostka pobudzająca myślenie i wyobraźnie

Sklepowe półki oraz aukcje internetowe pełne są różnego rodzaju gadżetów, ale gdy przyjdzie wybrać coś na prezent, wszystko wydaje się nieodpowiednie. Jeśli więc chcecie komuś sprawić wyjątkowy prezent, który pobudzi jego kreatywność, musicie zastanowić się nad NeoCube, ciekawym przedmiocie wykonanym z magnesów neodymowych.

Magnesy towarzyszom ludziom już od dawna, ale rozwój przemysłu i techniki sprawia, że potrzebujemy by były coraz mocniejsze i jednocześnie coraz mniejsze. Takie wymagania spełniają magnesy neodymowe, powstające z połączenia żelaza, boru i neodymu. Są to magnesy stałe, nazywane spiekowymi, ze względu na wypalanie w specjalnych piecach. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo duże pole magnetyczne oraz mała odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie magnesów neodymowych jest bardzo duże: występują w silnikach, megnetyzerach, urządzeniach elektronicznych, uchwytach, filtrach i separatorach magnetycznych, ale także w głośnikach, mikrofonach oraz w zabawkach.


Zastosowanie magnesu jest bardzo różnorodne.

magnet-1110649_960_720


Jednym z pomysłów wykorzystania magnesów neodymowych jest produkowanie z nich specjalnych kostek, które służą kreatywnej zabawie. NeoCube składa się kilkudziesięciu namagnesowanych kulek, z których można stworzyć nieprawdopodobną ilość kształtów, brył czy układów. Jedyne co ogranicza użytkownika NeoCube, to jego wyobraźnia. Gadżet potrafi być bardzo wciągający i zapewni inteligentną rozrywkę na długie godziny. Koszt takiej kostki to około 100 złotych.

Ilość kształtów jakie można zbudować z NeoCube jest nieograniczona.

magnetic-ball-820960_960_720


Dlaczego zabawa NeoCube jest taka ciekawa i ma walory edukacyjne? Po pierwsze uczy wykorzystywać zjawisko pola magnetycznego, ponieważ  przyciąganie i dopychanie magnesów determinuje pracę z kostką. Po drugie NeoCube nie ogranicza wyobraźni użytkownika, nie ma narzuconych kształtów czy form, które uznawane byłby za prawidłowe, dlatego każdy może wykazać się pomysłowością. Kolejnym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się ten niezwykły przedmiot, jest jego pozytywny wpływ na myślenie przestrzenne. Rozwijanie tej kompetencji jest bardzo cenne, ponieważ liczne czynności dnia codziennego wymagają właśnie niestandardowego, abstrakcyjnego i trójwymiarowego myślenia. Czwarty powód związany jest z rozwojem zdolności manualnych, gdyż zabawa kostką wymaga bardzo sprawnych dłoni. Reasumując NeoCube to świetny prezent, zwłaszcza dla dzieci, ponieważ stymuluje mózg do działania i myślenia.

NeoCube tylko z wyglądu jest niepozornym przedmiotem, w rzeczywistości doskonale pobudza umysł.

kostak-1


Poniżej prezentujemy filmik ukazujący testowanie kostki przez nowego użytkownika. Jeśli jestescie ciekawi, co można zbudować z NeoCube to portal YouTube pełen jest nagrań instruktażowych. Różnorodność pomysłów na kształty, w jakie można ułożyć magnesy, z pewnością Was zaskoczy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply