7 pytań, które koniecznie trzeba zadać drugiej połowie przed ślubem. Jeśli nie wiesz tego o partnerze, wasze małżeństwo nie ma szans na przetrwanie

Psycholodzy alarmują, że wiele małżeństw rozpada się, ponieważ nie potrafią ze sobą rozmawiać.

Odsetek małżeństw, które się rozwodzą i to już po 2-3 latach od zawarcia związku wzrasta w zastraszającym tempie. Niestety piękny ślub, bogata suknia czy bajeczna podróż nie pomogą, jeśli partnerzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, zwłaszcza na trudne i ważne tematy. A to podstawa każdego związku. Gdy opadną emocje i zaczyna się codzienne życie, zaczynają się problemy.

Zakładanie, że wszystko się jakoś ułoży i samo rozwiąże, jest najgorszym pomysłem, jaki można sobie wymyślić. Specjaliści od małżeństw i terapeuci zauważają, że wiele problemów wynika z tego, że ludzie mają zupełnie inne spojrzenie i inaczej rozumieją te same sprawy. Obowiązki domowe, finanse czy to, czym jest zdrada. Później dochodzi na tym tle do konfliktów i w rezultacie rozwodu z powodu „niedopasowania charakterów”.

Dlatego są pytania, na które odpowiedź powinno się znać już przed ślubem. Szczerość i zaufanie są podstawami udanego i długiego związku. Mając wsparcie i miłość, można zdziałać wiele. Warto pamiętać, że ślub to deklaracja na lata, na całe życie. To nie tylko powiedzenie sobie, że póki będzie dobrze, ale kiedy będzie źle, kiedy będą kłopoty z codziennością, dziećmi czy zdrowiem. Co trzeba wiedzieć? Mamy dla was 7 fundamentalnych pytań:

Co trzeba wiedzieć przed ślubem

1. Czym dla ciebie jest małżeństwo?

To bardzo proste i ważne pytanie. Trzeba wiedzieć, czy druga strona uważa, że jest to deklaracja na całe życie, czy uważa, że ważne jest partnerstwo czy woli model, w którym kobieta dba o dom, a mąż zarabia. Czy chce mieć dzieci, czy raczej woli podróżować po świecie. Jakie ma poglądy na temat monogamii, czy uważa, że zdrada to flirtowanie z innymi czy raczej miłość fizyczna. To bardzo ważne, by wiedzieć, co sądzi druga połowa i co ważne, jakie samemu ma się poglądy. Co jest dla ciebie ważne, czego nie przebaczysz.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply