Nietypowa akcja ratunkowa na jeziorze uratowała małego jelonka, którego znosił prąd wody

Pływanie w upalny dzień łódką po jeziorze to idealny sposób na relaks. Leniwie dryfując po wodzie trzeba jednak mieć oczy szeroko otwarte, bo nigdy nie wiemy, kiedy zdarzy się coś nieoczekiwanego, wymagającego naszej interwencji.

Dwóch przyjaciół wybrało się niewielką łódką w rejs po jeziorze Lake Buchanan, położonym w Teksasie. Ta wyprawa nie miała różnić się niczym od innych, ale kiedy znaleźli się już spory kawek od brzegu to dostrzegli, że coś szamocze się w wodzie i walczy o to, by pozostać na jej powierzchni.


rescued-fawn-p


Gdy mężczyźni podpłynęli bliżej okazało się, że to tonie mały jelonek. Zwierzak mógł wejść tak głęboko do wody za swoją matką lub chciał się ochłodzić, ale głębokie wiry i prądy zniosły malucha na sam środek akwenu. Niezależnie od przyczyny tej sytuacji należało mu natychmiast pomóc.

Nawet najspokojniejsze popołudnie może mieć zaskakujący finał

rescued-fawn-1


Jeden z mężczyzn bez wahania wskoczył do wody, podpłynął to topiącego się jelonka i odholował go na łódź. Zwierzak całą drogę na ląd spędził w ramionach swojego wybawcy i ani myślał z nich zejść, co pokazuje jego wdzięczność za uratowanie mu życia.

Ratowanie życia innych, zarówno ludzi, jak i zwierząt, powinno być naszym naturalnym odruchem

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralnova.com

Reply