Uwaga! Jeśli kupiliście swoim psom te piłeczki, szybko je wyrzućcie. To śmiertelne niebezpieczeństwo dla czworonogów!

Psy to towarzyskie zwierzęta lubiące aktywną zabawę, dlatego właściciele kupują im różne zabawki, przeznaczone specjalnie dla zwierząt. Niestety tylko w teorii są to przedmioty bezpieczne, ponieważ okazało się, że zwykłe piłeczki-jeżyki potrafią doprowadzić do śmierci czworonoga

Jamie Stomp była szczęśliwą właścicielką Rottweilera imieniem Maximus, ale ich wspólne szczęście przerwało jedno niespodziewane zdarzenie. Jamie bawiła się z pupilem gumową piłeczką typu jeżyk, gdy nagle język zwierzęcia został zassany do jej środka. Kobieta natychmiast zabrała czworonoga do weterynarza, ale jego stan był poważny, więc rozpoczęła się gorączkowa walka o życie psa.


pies-pas


Przyczyną tragedii była gumowa piłeczka, która posiadała jeden otwór. W wyniku niefortunnego zbiegu zdarzeń, doszło do zassania w otworze powietrza w momencie, gdy tkwił tam język psa. W ten sposób język utkwił w piłce, a po chwili zaczął puchnąc i drętwieć, z powodu braku odpowiedniego dopływu krwi.

Te piłeczki wyglądają niewinnie, ale mogą spowodować zgon psa

1-deadly-dog-toy-622x383


Niestety szkody, jakie powstały w wyniku zassania języka do piłeczki, były dość duże. Ilość obumarłej tkanki uniemożliwiałaby zwierzęciu normalne życie, dlatego zdecydowano się uśpić Maximusa, by dalej się nie męczył. Był to Jamie straszny cios, zwłaszcza, że jeszcze kilka godzin wcześniej nic nie zapowiadało tragedii.

Obrażenie Maximusa były zbyt duże i trzeba go było uśpić

pies-1


Wydaje się, że piłka do bezpieczny przedmiot do zabawy dla psa, ale niewłaściwie skonstruowana może stać się przyczyną tragedii, a przypadek Maximusa niestety nie jest pierwszym, ponieważ weterynarze już wcześniej zauważyli problem z nieodpowiednimi zabawkami. Ofiarą piłki-jeżyka był też Rooney, któremu także utknął język w piłce. Na szczęście tego psiaka dało się uratować.

Zdjęcie zassanej piłeczki to wyzwanie dla weterynarzy

4-deadly-dog-toy-622x467


Historia Maximusa pokazuje, że właściciele czworonogów powinni przykładać dużą uwagę do tego, co kupują swoim pupilom do gryzienia czy aportowania. Powinny być to zabawki, które mają więcej niż jeden otwór, ponieważ uchroni to język psa przed zassaniem do środka. Przekazujcie te informacje dalej, by wszystkie psy w Polsce były bezpieczne.

Rooney miał więcej szczęścia i szybko zdjęto mu nieszczęsną zabawkę z języka

5-deadly-dog-toy-622x467

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply